Romeo

Alfa Romeo Beami Sahrak

Život

* 15. ledna 2004

MDR1 +/-, CEA +/-

Otec: Claybrook Golden Nugget

Matka: Golden Nugget’s Butterfly

Štěňata: VRH A, VRH B

Barva: bílá, zlaté znaky
Zvláštní znamení: děsnej fešák
Koníčky: coursing, fenky (nejlépe háravky), gaučing
Vzkaz všem fenkám: „Ty jsi ta nejkrásnější, nejúžasnější a nejroztomilejší bytost pod sluncem. Nechceš si prohlédnout mou sbírku střapců?“

Tituly

Český šampión,
Český junior šampión,
BIG 4
5xBOB,
3xCAJC,
4xCAC,
Národní vítěz,
Klubový vítěz,
Oblastní vítěz
Šampión pro krásu a výkon pro roky 2005, 2006, 2007, 2008
Mistr České republiky v oválových dostizích pro rok 2006
Mistr České republiky v oválových dostizích na krátké trati pro rok 2007
Mistr Čech v Coursingu pro roky 2005, 2006, 2007, 2008, 2009
Mistr Moravy v Coursingu pro rok 2006
Coursingový vítěz pro roky 2005, 2006,2007
Dostihový vítěz pro rok 2006, 2007
Agility LA2

Romeo byl náš veliký fešák (bylo mu ostatně i přezdíváno), čehož si byl patřičně vědom. Náležitě dbal o svůj zevnějšek důsledným obcházením louží, kaluží a jiných nečistot. O svou dobrou pověst se staral i pečlivým výběrem kandidátů na společenský styk. Z tohoto seznamu byli vyřazeni psi nečistí, nezodpovědní, dětinští, veškerá štěňata kromě vlastních potomků a jiné podvratné živly (s výjimkou fen všech ras a velikostí, jejichž pozornost byla samozřejmě vždy žádána). Romeo byl zkrátka aristokrat se vším všudy.

Na svoji samozvanou šlechtickou hodnost byl však ochoten okamžitě zapomenout, byl-li postaven před objekt ze všech nejdůležitější – coursingový střapec. V takovém případě bylo v rámci zápalu boje nutno zapomenout, že bláto je špinavé, koňský trus smrdí a voda je mokrá. I zdvořilostní konverzace se sličnými chrticemi se odkládala na okamžik, kdy byl záludný střapec totálně zneškodněn a usmrcen. Svoje coursingové umění ověnčil mnoha cennými tituly. Největším úspěchem Romea byl nejvyšší bodový zisk dne na Mistrovství Evropy ve švýcarském Lotzwillu v roce 2007. Bohužel skutečnost, že dlouhosrstý vipet dosud nebyl uznán FCi, neumožnila udělení titulu.

Kromě coursingu se Romeo rád věnuval chrtím dostihům a agility. V druhém zmiňovaném nám však nikdo, kromě členů domovského cvičiště v Karlových Varech neuvěří, jelikož Romeo došel k závěru, že tréninky jsou pro něj dostatečným vyžitím, zatímco závody byly vítanou možností k seznamování se se spoustou nádherných fenek (dost často i hárajících). Na dogtrekking Romeo zastával názor: „Nic se nemá přehánět“.

Follow by Email